تهیه رزومه بصورت عکس دار یا بدون عکس؟!

رزومه عکس دار یا بی عکس؟!


رزومه استخدامی با عکس باشد یا بدون عکس

استفاده از عکس در رزومه مطابق با فرهنگ و قوانین کشورها متفاوت است. در اکثر کشورهای اروپایی، چین و ژاپن قرار دادن عکس در رزومه رایج است. در طرف مقابل، در کشورهایی نظیرآمریکا، کانادا و انگلیس، قراردادن عکس در رزومه چندان مرسوم نیست.

در کشور ما با توجه به نظرات بسیاری از کارشناسان منابع انسانی، قراردادن عکس منجر به پیش داوری قبل از خواندن رزومه افراد جویای کار خواهد شد. این قضاوت ها ممکن است تا درجه ای پیش رود که کارفرمایان، تنها با مشاهده عکس کارجویان، به قضاوت در مورد شخصیت و رفتار آنها پرداخته و بدون در نظرگیری سوابق کاری و توانایی آنها، به راحتی از چرخه ی استخدامی آن شرکت کنار گذاشته شوند.

بنابراین توصیه می شود که عکس در رزومه، تنها در مواردی مورد استفاده قرار گیرد که کارفرما در متن آگهی استخدامی خود، از کارجو رزومه ی عکس دار درخواست کرده باشد. 

اگر به هر دلیلی، تصمیم بر ارسال رزومه عکس دار نمودید، توجه داشته باشید که عکس پرسنلی خود را با پوشش مناسب و کاملا رسمی در رزومه قرار دهید و از قرار دادن عکس های سلفی، دسته جمعی و غیر رسمی اکیدا بپرهیزید. در سیستم رزومه ساز آنلاین وطن جاب نیز این امکان برای شما فراهم شده است که در حین تهیه رزومه، در صورت نیاز عکس پرسنلی خود را در رزومه قرار دهید. 

درباره ما

مجموعه وطن جاب به منظور رفع نیاز متخصصین گرامی در نبود منبع آگهی استخدامی مناسب در سطح کشور راه اندازی شده است. هدف از مجموعه وطن جاب، انتشار کلیه آگهی استخدام جراید در سطح کشور بوده است به گونه ای که متخصصین گرامی در فرایند کاریابی خود، با عضویت در سایت، بدون نیاز به هیچ منبع دیگری به تمامی آگهی های استخدامی در سطح کشور در کمترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت دسترسی داشته باشند.

پشتیبانی سریع در تلگرام

پشتیبانی در زمینه درج فرصت های شغلی یا ارسال رزومه از طریق پشتیبانی آنلاین سایت یا آیدی تلگرام vatanjob@

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام استخدام مهندس تلگرام استخدام مهندس لینکدین استخدام مهندس فیسبوک استخدام مهندس