نقش کاریابیهای اینترنتی در توسعه اشتغال کشور

به نام خدا

هم اکنون اینترنت در حال دگرگون کردن زندگی مردم است. گوشیهای هوشمند به همراه اینترنت وای فای پر سرعت، جای خود را بین مردم سراسر کشور حتی روستاهای دورافتاده به خوبی باز کرده است. این نفوذ اینترنت در بین مردم، باعث تغییرات در بسیاری از کسب و کارها شده است. ازجمله کسب و کارهای جدید که جند سالی است در کشور به راه افتاده، کاریابیهای اینترنتی نظیر وطن جاب است که جایگزین بسیار خوبی برای مطبوعات و کاریابیهای سنتی است و باعث تحول در زمینه ارائه فرصتهای شغلی به کارجویان شده است. این سیستم، مزایای فراوانی نسبت به سیستمهای سنتی دارد که آن را با هم بررسی می کنیم.

  • راحتی کار برای کارفرمایان در کاریابیهای اینترنتی

کارفرما به راحتی می تواند نسبت به درج آگهی استخدام برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز اقدام کند. در این سیستم محدودیتهای تعداد کلمات، نظیر مطبوعات وجود ندارد و کارفرما می تواند به راحتی یک صفحه کامل در اختیار داشته باشد که در آن علاوه بر شرح کاملی از شرکت و محصولات خود، نسبت به درج مشخصات و شرایطی که از پرسنل استخدامی خود انتظار دارد و همینطور شرحی از حقوق و مزایای پرداختی ارائه دهد. بدین ترتیب با دادن این اطلاعات می تواند نیروی متخصص بهتری را جذب نماید.

  • دسترسی به بانک رزومه ها

فرض کنید یک کارفرما به دنبال استخدام حسابدار برای شرکت خود می باشد. در کاریایهای اینترنتی، این قابلیت وجود دارد که کارفرما بتواند علاوه بر درج آگهی استخدامی، رزومه افرادی را که در سیستم قبلا به عنوان کارجو ثبت نام کرده اند، به صورت آنلاین ببیند و از میان این رزومه ها به فرد مورد نظر دست یابد.

  • دسترسی به تعداد بسیار بیشتری کارجو

سیستم کاریابی اینترنتی به علت برد بسیار وسیعی که دارد نسبت به کاریابیهای سنتی، امکان دسترسی به نفرات بیشتری را فراهم می کند. مثلا فرض کنید یک کارفرما، قصد استخدام منشی را دارد. اگر درخواست خود را به یک کاریابی سنتی در تهران بدهد، افراد بسیار کمی که در آن منطقه به آن کاریابی دسترسی داشته و در جریان این آگهی قرار می گیرند. در حالیکه اگر کارفرما اقدام به ثبت آگهی استخدام در کاریابیهای اینترنتی نماید، تمام افراد متقاضی در آن شهر در جریان این اعلام نیاز قرار گرفته و این کارفرما به تعداد بیشتری داوطلب واجد شرایط آن شغل دسترسی پیدا می کند که فرصت انتخاب بهتری را برای او فراهم می آورد.

  • سیستم کاریابی اینترنتی برای کارجویان نیز بسیار بهتر از کاریابی سنتی عمل می کند.

در این سیستمها، کارجو می تواند یک رزومه استاندارد برای خود بسازد و رزومه خود را در معرض دید کارفرمایان مختلف قرار دهد. همینطور به طیف بیشتری از آگهی های استخدام به صورت روزانه دسترسی دارد.

از سایتهای فعال در زمینه کاریابی اینترنتی، می توان به سایت وطن جاب اشاره نمود. در این سایت کارجویان علاوه بر دسترسی به آگهی های روز استخدامی، می توانند از امکانات سایت مثل رزومه ساز حرفه ای رایگان ، ارسال فرصتهای شغلی به ایمیل کارجو، ارسال رزومه به صورت اتوماتیک برای فرصتهای شغلی (برای اولین بار در ایران) استفاده کنند. همچنین این سایت تنها سایتی است که فرصتهای شغلی را به صورت تفکیک شده در اختیار کارجویان قرار می دهد.

نگارش توسط مجموعه استخدامی وطن جاب

 

لطفا نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

33 + = 35

درباره ما

مجموعه وطن جاب به منظور رفع نیاز متخصصین گرامی در نبود منبع آگهی استخدامی مناسب در سطح کشور راه اندازی شده است. هدف از مجموعه وطن جاب، انتشار کلیه آگهی استخدام جراید در سطح کشور بوده است به گونه ای که متخصصین گرامی در فرایند کاریابی خود، با عضویت در سایت، بدون نیاز به هیچ منبع دیگری به تمامی آگهی های استخدامی در سطح کشور در کمترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت دسترسی داشته باشند.

پشتیبانی سریع در تلگرام

پشتیبانی در زمینه درج فرصت های شغلی یا ارسال رزومه از طریق پشتیبانی آنلاین سایت یا آیدی تلگرام vatanjob@

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام استخدام مهندس تلگرام استخدام مهندس لینکدین استخدام مهندس فیسبوک استخدام مهندس